Amerika čeká na projev prezidenta

USA čekají na projev svého prezidenta. George Bush v něm podle Bílého domu vyzve americké ozbrojené síly k pohotovosti. Zároveň požádá Kongres o spolupráci v oblasti bezpečnosti vzdušného prostoru a upozorní vlády ostatních států, že jsou "buď s Amerikou nebo s teroristy". Informují o tom agentury s odvoláním na úryvky z Bushova projevu, které zveřejnil Bílý dům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po útoku na Světové obchodní centrum se pohřešuje už 6333 lidí. Je to o 900 více než podle zatím poslední bilance. Na tiskové konferenci to dnes oznámil newyorský starosta Rudolph Giuliani.

Severoatlantická aliance je připravena k rozhodné akci, jakmile k tomu bude mít potvrzení ze strany Spojených států. Podle generálního tajemníka NATO George Robertsona se postupným vyšetřováním potvrzuje předpoklad, že teroristické útoky proti USA byly organizovány ze zahraničí. Robertson to prohlásil v Berlíně po jednání s německým kancléřem Gerhardem Schröderem. Ten znovu potvrdil podporu Německa případné akci aliance. Na rozdíl od Robertsona se ale domnívá, že ještě není k dispozici plné potvrzení o tom, že útok přišel ze zahraničí. Schröder také upozornil, že Spojené státy dosud nepožádaly spojence o pomoc a aliance proto formálně ještě nerozhodla.

Markéta Kaclová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme