Amerika čeká na tradiční prezidentovo poselství o stavu unie

Američané se dnes dozvědí, co konkrétně pro ně znovuzvolený prezident George Bush chystá. V noci na čtvrtek přednese před oběma komorami Kongresu tradiční poselství o stavu unie, ve kterém by měl konkretizovat své záměry přednesené před 13 dny v inauguračním projevu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

G. Bush s maželkou Laurou | Foto: EPA

Jak připomíná severoamerický zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, Bush má výhodu, že obě komory Kongresu ovládají republikáni, jeho popularita mezi lidmi je ale na historickém minimu.

Bez potlesků má Bushův projev, který přednese ve 3 hodiny ráno středoevroského času, trvat 40 minut. Američané ho budou díky časovému rozdílu sledovat v televizi v hlavním večerním vysílacím čase.

Největší pozornost je upřena na to, jak chce prezident v době války snížit astronomický rozpočtový deficit, který ovlivňuje pád dolaru, a jak se poradí se slibovanou částečnou privatizací důchodového systému.

V zahraničně politické části chtějí opoziční demokraté slyšet, kolik bude ještě stát válka s terorem. A kdy půjdou Američané z Iráku domů. Prezident zřejmě nebude tak konkrétní a vyzve k trpělivosti.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme