Amerika očekává Bushův projev o stavu unie

Americký prezident George Bush bude dnes národ informovat o svých plánech na poslední rok ve funkci. Každoroční poselství o stavu unie přednese Bush před oběma komorami amerického Kongresu. Ve své poslední zprávě se může opřít o zlepšující se situaci v Iráku, ale největší pozornost bude věnovat zřejmě zpomalující se ekonomice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Foto: Alexandr Pícha

Věci, které se v minulosti dařily, se komplikují a věci, které se v minulosti komplikovaly, se projasňují. Prezident Bush nemusí letos tolik obhajovat americkou přítomnost v Iráku, ale o to více se čeká, že zatlačí na Demokraty ovládaný Kongres, aby urychleně přijal stimulační opatření v americké ekonomice.

Rok 2007 byl pro George Bushe podle týdeníku Economist v mnoha směrech lepší než rok 2006. Zejména díky zlepšení bezpečnostní situace v Iráku.

Demokraté žádají, aby současný prezident využil posledních 11 měsíců v úřadu k obnově mostů mezi oběma politickými tábory. Jeho projev by ale neměl přinést sliby, které by omezovaly republikánské prezidentské kandidáty.

S prací svého současného prezidenta je podle posledních průzkumů rok před ukončením jeho volebního období spokojena jen třetina Američanů.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme