Amerika půl roku po útocích

Spojené státy si dnes připomínají půl roku od teroristických útoků na New York a Washington. Příbuzní obětí teroristických atentátů na Světové obchodní středisko a Pantagon uctí památku svých blízkých minutou ticha. Na místě bývalého Světového obchodního střediska, které ve svých útrobách pohřbilo téměř tři tisíce lidí, se večer k obloze upřou dva kužely světla. V dolní části Manhattanu budou odhaleny dočasné památníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

model světelných sloupů v New Yorku | Foto: Česká televize

Přesně půl roku po teroristických útocích z 11. září má americký prezident George Bush i jeho tažení proti terorismu stále velkou podporu. Podle průzkumu listu The Washington Post je 88 procent dotázaných spokojeno se způsobem, jakým Bush protiteroristickou kampaň vede. Devět z deseti Američanů podporuje vojenské operace v Aghánistánu. Naprostá většina dotázaných - 80 procent - soudí, že nejtěžší část bojů v Afghánistánu teprve přijde.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme