Amerika se prý připravuje na útok proti Iráku

Americká vláda zahájila podle německého listu Die Welt přípravy na útok proti Iráku. Deník cituje dobře informované kruhy, podle nichž už USA o svých plánech informovaly své evropské partnery v NATO. Ministerstvo obrany Spojených států údajně objednalo 1 a půl miliónu barelů leteckého benzínu pro americké základny na Blízkém východě a v přední Asii. To napovídá, že se plánují mohutné pumové útoky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

test antiraket | Foto: Kwai Web

Vojenští experti spekulují o možném termínu vojenského úderu na Saddáma Husajna. V době mezi červnem a zářím je v Iráku mimořádné vedro, což by operaci velmi zkomplikovalo. Proto se předpokládá, že k útoku dojde buď před těmito měsíci, nebo po nich.

Při možném útoku na Irák jsou za nejdůležitější spojence považovány Turecko a Kuvajt. Kuvajtský tisk už popsal konkrétní kroky invazního plánu: nejprve 50 000 elitních vojáků USA obsadí Bagdád a potom do města vtáhne 200 000 amerických vojáků z jihu, aby zlomili odpor Husajnových elitních Republikových gard.

Markéta Kaclová, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme