Muž hrozil bombou, policie nechala na čas vyklidit část amsterodamského letiště

Nizozemská policie večer nechala nakrátko vyklidit jeden z terminálů amsterodamského letiště Schiphol kvůli muži, který hrozil, že u sebe má bombu. Informoval o tom server veřejnoprávní zpravodajské stanice NOS. Policie brzy poté oznámila, že situace je pod kontrolou a provoz na letišti se vrací k normálu.

Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

amsterodamské letiště Schiphol (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Vyklizení části letiště policejní mluvčí označila za preventivní opatření. Podle serveru NOS trvalo zhruba půl hodiny. K evakuaci cestujících přistoupila policie poté, co se na terminálu objevil muž, který hrozil, že má u sebe bombu. Policisté jej přemohli a zadrželi. Zda měl u sebe skutečně výbušninu, není zatím jasné. Server NOS s odvoláním na své zdroje obeznámené s vyšetřováním uvedl, že muž působil zmateně.

Cestující museli během policejní akce čekat venku. Nikdo z nich podle policejní mluvčí neutrpěl zranění. Kolika lidí se evakuace dotkla, není jasné.

Schiphol patří k nejrušnějším vzdušným přístavům v Evropě. V loňském roce se letiště v počtu odbavených cestujících umístilo na třetím místě za londýnským Heathrow a pařížským letištěm Charlese de Gaullea.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme