Amsterdam bude regulovat davy turistů ve čtvrti červených luceren, podle potřeby uzavře celé ulice

Nizozemská metropole Amsterdam zavede nová opatření, která mají pomoci usměrňovat davy v uličkách jeho slavné čtvrti červených luceren. Budou mezi nimi například uzavírky ulic kvůli čištění nebo v případě přelidnění, napsala agentura AFP.

Amsterdam Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turisté v amsterdamské čtvrti červených luceren (ilustrační foto).

Turisté v amsterdamské čtvrti červených luceren (ilustrační foto). | Foto: Petr Kratochvíl | Zdroj: publicdomainpictures.net | CC0 1.0,©

Radnice o těchto krocích rozhodla v úterý, když jeden z radních varoval, že se střed města v noci mění v „džungli“ a že policie nemá možnosti, jak zasáhnout proti kriminalitě a násilnostem.

Školy v Rotterdamu chtějí zavést zákaz kouření v ulicích, město nápad vítá

Číst článek

„V ulicích se vrší odpadky. Některé ulice tak budou kvůli čištění uzavřeny pro veřejnost,“ oznámila radnice. Město rovněž zavede barevné značení hustoty davu v ulicích.

„Pokud bude červená, na místo vyrazí informátoři a některé ulice budou v případě nutnosti uzavřeny,“ dodala radnice. Informátory budou její zaměstnanci a jejich úkolem bude posílat turisty do méně frekventovaných zón.

Pořádkové síly rovněž dostanou mobilní platební terminály a budou moci na místě pokutovat neukázněné návštěvníky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme