Amsterodamské letiště znovu v plném provozu

Požáry na amsterodamském mezinárodním letišti Schiphol jsou pod kontrolou, lety jsou obnoveny. Požár si vynutil evakuaci letištních prostor a pozdržení, případně zrušení některých letů. Podle dřívějších zpráv byl příčinou jednoho ze dvou požárů výbuch v restauraci Burger King.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí letiště nicméně později oznámil, že jeden požár vznikl v kuchyni restaurace, jeho příčinou však exploze nebyla. Druhý požár vypukl ve druhém patře budovy s kancelářemi. Způsobily ho jiskry, které se na místo dostaly ventilátorem zařízení na odsávání kouře z restaurace. Podle našeho zpravodaje Milana Fridricha na místo přijely desítky sanitních a hasičských vozů. Některé letecké spoje sice měly zpoždění, ale na celkovém provozu se to projevilo minimálně.

Letos je to už druhý požár na letišti Schiphol. V lednu bylo letiště na několik hodin uzavřeno po výbuchu na toaletách v příletové hale. Policie tehdy označila za pravděpodobnou příčinu unikající plyn.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme