Amsterodamské letiště znovu v plném provozu

Požáry na amsterodamském mezinárodním letišti Schiphol jsou pod kontrolou, lety jsou obnoveny. Požár si vynutil evakuaci letištních prostor a pozdržení, případně zrušení některých letů. Podle dřívějších zpráv byl příčinou jednoho ze dvou požárů výbuch v restauraci Burger King.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí letiště nicméně později oznámil, že jeden požár vznikl v kuchyni restaurace, jeho příčinou však exploze nebyla. Druhý požár vypukl ve druhém patře budovy s kancelářemi. Způsobily ho jiskry, které se na místo dostaly ventilátorem zařízení na odsávání kouře z restaurace. Podle našeho zpravodaje Milana Fridricha na místo přijely desítky sanitních a hasičských vozů. Některé letecké spoje sice měly zpoždění, ale na celkovém provozu se to projevilo minimálně.

Letos je to už druhý požár na letišti Schiphol. V lednu bylo letiště na několik hodin uzavřeno po výbuchu na toaletách v příletové hale. Policie tehdy označila za pravděpodobnou příčinu unikající plyn.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme