Andalusie nařídila evakuaci dalších dvou vesnic. Lokality ohrožené lesním požárem opouští stovky lidí

Španělské úřady v neděli kvůli lesnímu požáru evakuovaly další dvě vesnice poblíž andaluského přímořského letoviska Estepona v regionu Costa del Sol. Informovala o tom agentura Reuters, podle které své domovy opustilo více než tisíc lidí. Požáry, které hoří již několik dní, si zatím vyžádaly jednu oběť, v boji s plameny ve středu zemřel 44letý hasič.

Estepona (Španělsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozsáhlé lesní požáry letos v létě kvůli extrémně horkému počasí a suchu zažilo hned několik jihoevropských zemí | Foto: Guillaume Pinon/Hans Lucas | Zdroj: Reuters Connect

„Budeme pracovat koordinovaně a bez odpočinku tváří v tvář požáru, který ničí provincii Málaga,“ uvedl premiér Pedro Sánchez na twitteru. Oznámil, že do místa vyslal speciální vojenskou jednotku, která má požárníkům pomoci s likvidací požárů, popsala Reuters.

S plameny nyní bojuje 365 hasičů, 41 hasičských letounů a 25 vozů. Živel pohání silný vítr a vysoké teploty.

Estepona leží poblíž Málagy a populární je zejména mezi britskými turisty. Andaluská regionální vláda v neděli informovala, že nařídila „preventivní evakuaci“ vesnic Jubrique, kde žije asi 500 lidí, a Genalguacil, které je domovem 400 lidí.

Hasiči bojují s požárem u andaluského letoviska, jeden z nich zemřel. 900 lidí museli evakuovat

Číst článek

Evakuovaní budou ubytování ve sportovním centru v nedalekém městě Ronda. Od středy již bylo celkem evakuováno asi dva tisíce lidí.

Plameny zatím poničily plochu o rozloze téměř sedm tisíc hektarů, uvedl deník El País. Místní politička Carmen Crespová v pátek uvedla, že požár byl zřejmě založen úmyslně a vyšetřovatelé pracují na odhalení dalších podrobností.

Rozsáhlé lesní požáry letos v létě kvůli extrémně horkému počasí a suchu zažilo hned několik jihoevropských zemí. Ve Španělsku zatím letos zničily plochu o rozloze téměř 80 tisíc hektarů, což je víc než průměr za poslední desetiletí. Nejhorší rok v tomto ohledu země zažila v roce 2012, kdy shořelo na 190 tisíc hektarů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme