Anders Breivik má pocit, že je obětí rasismu a diskriminace

Anders Breivik si na chvíli může odpočinout. U soudu dnes vypovídají svědci pumového útoku na vládní budovy v Oslu a experti na výbušniny. Breivik ale pravděpodobně bude ve své výpovědi ještě pokračovat. Obžaloba žádá další čas, aby ukázala pravý stav mysli pravicového extremisty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anders Breivik během prvního dne soudního líčení | Foto: ČTK/AP | Zdroj: ČTK

Anders Breivik se brání tvrzení, že by byl blázen. Podle něj taková obvinění dokazují, že je obětí rasismu a diskriminace.

Cítí se být terčem spiknutí, které se snaží zdiskreditovat jeho ideologii. A oponuje tím, že u muslimského teroristy by nikdo psychický stav nezkoumal. Sám sebe považuje za nepochopeného obránce Evropy, je připraven stát se mučedníkem a za své názory trpět.

V neposlední řadě také varuje, že pokud bude označen za nemocného, tak se celý problém ještě zhorší. Veřejnost si sice oddechne, že to, co provedl, není normální, ale nakonec dojde na krvavou občanskou válku mezi různými etniky.

Ondřej Bouda, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme