BBC, Bloomberg i Ria Novosti. O slovech Babišova syna informují světová média

Zprávy kolem údajného únosu syna premiéra Babiše zaznamenávají mimo jiné média v Německu či Rusku, ale i britská BBC nebo americká agentura Bloomberg. Informace serveru Seznam Zprávy bez komentářů převzaly například německá agentura DPA, ruská agentura RIA Novosti a server listu Gazeta.ru nebo ukrajinská agentura Unian a list Ukrajinska pravda.

Praha (Aktualizováno: 19:33 13. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Článek agentury Bloomberg o českém premiérovi Andreji Babišovi | Foto: Repro iROZHLAS.cz | Zdroj: Bloomberg

Média zatím pouze přebírají informace, které uvedl český server, a citují z výpovědi Andreje Babiše mladšího. DPA rovněž informuje, že česká policie a státní zastupitelství ohlásily důkladné vyšetření případu a že „v parlamentu Babišovi hrozí vyslovení nedůvěry“.

Mně to všechno připadá jako dosti divoká konspirace, řekl Zeman o údajném únosu Babiše mladšího

Číst článek

Německá agentura rovněž připomíná podrobnosti z aféry kolem Čapího hnízda, které se i nejnovější kauza týká.

Amerikcá agentura Bloomberg píše o Babišovi jako o druhému nejbohatším Čechovi, který odmítá přirovnání k americkému prezidentovi Trumpovi. „Nazval poslední vývoj 'obrovským tlakem' na orgány činné v trestním řízení a 'hon na čarodějnice proti jeho rodině'. Podobně o Babišových informuje i britská BBC.

Rakouská agentura APA už také přinesla reakci opoziční strany TOP 09, z níž zazněly výzvy k Babišovu odstoupení a prohlášení předsedy Jiřího Pospíšila, že jde o jednu z nejzávažnějších afér v zemi od roku 1989. APA rovněž zaznamenala ohlášené úsilí KDU-ČSL vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.

Také agentury RIA Novosti i Unian se materiálu věnují podrobněji. Kromě rozhovoru s Babišem mladším vyzdvihly také skandál kolem Čapího hnízda a roli dětí českého premiéra v celé aféře.

Ukrajinská média: důkazy neexistují

Ukrajinská i ruská média píšou, že české vládě hrozí kvůli reportáži vyslovení nedůvěry vzhledem k tomu, že opozice už vyzvala k odstoupení premiéra. Ukrajinská média zároveň upozorňují, že kromě reportáže českých novinářů neexistují žádné důkazy o únosu Babiše mladšího.

V Polsku se zprávě věnuje vládní Polská televize, s odkazem na blog o české politice dala zprávě titulek „Syn českého premiéra: Otec chtěl, abych kvůli trestnímu stíhání zmizel".

Na twitteru o dění v české politice informovala například americká novinářka Anne Applebaumová nebo ukrajinský novinář Maxim Eristavi.

Czech PM faces ouster over insane abduction leading to Russian-occupied Crimea: his son claims Babis shipped him to Crimea by force to arrest an EU funds fraud probe against his family.
Badass reporting by @Seznam_Zpravy
bloomberg.com/news/articles/…

15:45 – 13. 11. 2018

7 11

ČTK, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme