OBRAZEM: Babiš ve Washingtonu uctil památku Tomáše Garrigua Masaryka

Položením věnce u památníku Tomáše Garrigua Masaryka ve Washingtonu uctil ve čtvrtek večer místního času premiér Andrej Babiš památku prvního československého prezidenta, od jehož narození ve čtvrtek uplynulo 169 let. Babiš při slavnostním ceremoniálu, kterému přihlížely tři desítky českých krajanů, připomněl Masarykův humanistický odkaz. Zdůraznil, že demokratické ideály, které Masaryk prosazoval, je třeba stále obhajovat.

Fotočlánek Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsem rád, že v tento den mohu být v této zemi, která pro Masaryka tolik znamenala v jeho osobním životě, politické filozofii a akademické i politické kariéře. Masaryk byl celoživotní stoupenec česko-amerického přátelství,“ řekl Babiš. Za symbolické označil, že se právě v den výročí Masarykova narození mohl v Bílém domě setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Premiér Babiš zhodnotil setkání s Trumpem, jeho dceru Ivanku pozval do Prahy

Číst článek

„Masarykův humanistický odkaz nás učí, že každá demokracie stojí a padá s postojem jejích občanů k jejím klíčovým hodnotám: ke svobodě, k lidským a občanským právům, k otevřenému dialogu a respektu k ostatním. Musíme mít na paměti, že tyto hodnoty nemůžeme považovat za dané a že musíme stále pracovat a udržovat je pro příští generace,“ řekl český premiér.

Pietního aktu u Masarykovy sochy na rohu Massachussets Avenue a 22. ulice se zúčastnily zhruba tři desítky českých krajanů. Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček připomněl, že setkání 7. března je tradiční akcí, krajané se ale u sochy scházejí i v další významné dny, aby si prvního československého prezidenta připomněli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme