Kiska se neodvolá proti verdiktu soudu, v němž prohrál spor vlastnictví pozemku

Slovenský prezident Andrej Kiska se neodvolá proti říjnovému rozhodnutí soudu, ve kterém neuspěl ve sporu o vlastnictví pozemku pod Vysokými Tatrami. Oznámil to v pátek na sociálních sítích. U soudu neuspěl s tvrzením, že pozemek nabyl v dobré víře.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Kiska se neodvolá proti rozhodnutí soudu. (ilustrační foto) | Zdroj: Kancelária prezidenta SR

Případ vyvolal pozornost i kvůli slovnímu útoku soudce okresního soudu v Popradu Miroslava Radačovského, který ve zmiňovaném případu rozhodl v neprospěch prezidenta. Soudce po vynesení verdiktu řekl, že Kiska by se měl vzdát funkce, opustit politiku a vystěhovat se ze Slovenska. Později se Radačovský vzdal funkce soudce, plánovaný odchod do penze oznámil již letos na jaře.

Kiska prohrál spor o pozemek. ‚Měl by odstoupit a opustit zemi,‘ opřel se do prezidenta soudce

Číst článek

„Proti rozhodnutí se neodvolám. Ačkoliv řada renomovaných právníků mi potvrdila, že obsahuje množství nesmyslů, deformuje pohled na vlastnická práva a jde proti předchozím rozhodnutím soudů v podobných věcech,“ uvedl Kiska po setkání se zubařem Jánem Francem, který žalobu ve sporu o zmiňovaný pozemek podal.

Kiska u soudu neuspěl s tvrzením, že pozemek nabyl v dobré víře. Prezidentská kancelář dříve tvrdila, že ve sporu jsou dva poškození: Kiska, který pozemek řádně a v dobré víře před 20 lety koupil, a zmiňovaný zubař, jenž podle soudce o pozemek neprávem přišel prostřednictvím institutu vydržení. Kiska nekupoval pozemek od France, ale od jiné osoby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme