Kiska se neodvolá proti verdiktu soudu, v němž prohrál spor vlastnictví pozemku

Slovenský prezident Andrej Kiska se neodvolá proti říjnovému rozhodnutí soudu, ve kterém neuspěl ve sporu o vlastnictví pozemku pod Vysokými Tatrami. Oznámil to v pátek na sociálních sítích. U soudu neuspěl s tvrzením, že pozemek nabyl v dobré víře.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Kiska se neodvolá proti rozhodnutí soudu. (ilustrační foto) | Zdroj: Kancelária prezidenta SR

Případ vyvolal pozornost i kvůli slovnímu útoku soudce okresního soudu v Popradu Miroslava Radačovského, který ve zmiňovaném případu rozhodl v neprospěch prezidenta. Soudce po vynesení verdiktu řekl, že Kiska by se měl vzdát funkce, opustit politiku a vystěhovat se ze Slovenska. Později se Radačovský vzdal funkce soudce, plánovaný odchod do penze oznámil již letos na jaře.

Kiska prohrál spor o pozemek. ‚Měl by odstoupit a opustit zemi,‘ opřel se do prezidenta soudce

Číst článek

„Proti rozhodnutí se neodvolám. Ačkoliv řada renomovaných právníků mi potvrdila, že obsahuje množství nesmyslů, deformuje pohled na vlastnická práva a jde proti předchozím rozhodnutím soudů v podobných věcech,“ uvedl Kiska po setkání se zubařem Jánem Francem, který žalobu ve sporu o zmiňovaný pozemek podal.

Kiska u soudu neuspěl s tvrzením, že pozemek nabyl v dobré víře. Prezidentská kancelář dříve tvrdila, že ve sporu jsou dva poškození: Kiska, který pozemek řádně a v dobré víře před 20 lety koupil, a zmiňovaný zubař, jenž podle soudce o pozemek neprávem přišel prostřednictvím institutu vydržení. Kiska nekupoval pozemek od France, ale od jiné osoby.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme