Měli bychom optimisticky hledět do budoucna, řekla Merkelová své straně týden před zemskými volbami v Hesensku

Německá kancléřka Angela Merkelová také varovala svou Křesťanskodemokratickou unii před možnou ztrátou statusu národní strany. „Mrzoutstvím se lidé nedají získat,“ dodala kancléřka. Volby v Hesensku jsou důležité i pro vládní koalici.

Leinefelde-Worbis (Durynsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá kancléřka Angela Merkelová | Zdroj: Reuters

Jestliže se nadále budeme tak silně zabývat tím, co se možná mělo v uprchlické politice v roce 2015 dělat jinak, místo abychom prováděli politiku zaměřenou na budoucnost, „ztratíme charakter národní strany“, řekla Merkelová na závěr dvoudenního stranického sjezdu durynské organizace Křesťanskodemokratické unie (CDU).

Volby v Bavorsku vyhrála CSU s 37,2 procenta. Jde o nejhorší výsledek za téměř 70 let

Číst článek

„Rok se už zabýváme přespříliš tím, zda máme být uraženi nebo ne,“ prohlásila kancléřka v souvislosti s vnitrostranickými spory mezi CDU a CSU po špatném výsledku voleb do Spolkového sněmu z loňského roku (32,9 procenta).

Optimismus a odvaha

„Takoví lidé se nevolí. Měli bychom optimisticky hledět do budoucna,“ řekla Merkelová a vyzvala zhruba 175 delegátů, aby ukázali cestu k „otevřenosti ve vztahu k budoucnosti, k optimismu a odvaze“. „Mrzoutstvím se lidé nedají získat,“ dodala.

CDU a sociální demokraté SPD se podle agentury DPA musejí obávat při zemských volbách v Hesensku trpkých ztrát. Podle aktuálních výsledků průzkumu veřejného mínění pro televizi ZDF hrozí oběma stranám nejhorší výsledky za desítky let, což může výrazně poznamenat i celoněmeckou vládu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme