Kancléřku Merkelovou podruhé během pár dnů postihl silný třes těla. ‚Cítí se dobře,‘ tvrdí její mluvčí

Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek jednala s německým spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem. Během setkání se začala třást po celém těle. Podle agentury DPA třes ustoupil, když se znovu pohnula. Podobná nevolnost ji postihla tento měsíc i během schůzky s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským v Berlíně. Podle jejího mluvčího Steffena Seiberta se ale kancléřka cítí dobře.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angele Merkelové během schůzky s německým spolkovým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem nabídli vodu. Odmítla ji | Foto: Reuters TV | Zdroj: Reuters

Merkelová se ve čtvrtek ráno uvnitř prezidentského sídla v zámku Bellevue účastnila předání jmenovacího dekretu nové ministryni spravedlnosti Christine Lambrechtové.

Merkelovou během návštěvy ukrajinského prezidenta postihl silný třes těla, vysvětlila to dehydratací

Číst článek

Podle agentury DPA se třásla asi dvě minuty, když vestoje sledovala prezidentův proslov. Složila si ruce před tělem, zřejmě proto, aby neztratila kontrolu.

Kdosi jí nabídl sklenici vody, kterou ale odmítla. Když později přijela do Spolkového sněmu, kde nová šéfka resortu spravedlnosti skládala přísahu, působila již kancléřka dojmem, že je v pořádku.

Berlín v posledních dnech zažíval vlnu veder. Ještě ve středu naměřili v německé metropoli až 35 stupňů Celsia, ve čtvrtek dopoledne se rtuť teploměrů zatím pohybuje kolem 18 stupňů.

Podle mluvčího Merkelové je ale všechno v pořádku. „Všechno jde podle plánu. Kancléřka se cítí dobře,“ odpověděl na otázku, jestli se Merkelová o víkendu zúčastní jednání zemí G20 v Japonsku, kam odlétá ve čtvrtek odpoledne. V neděli se vrací do Evropy na summit Evropské unie, na kterém bude mít klíčovou roli při rozhodování o klíčových postech na dalších pět let.

Třes kvůli dehydrataci

Před čtrnácti dny se Merkelová setkala s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským v Berlíně. Třes ji tehdy postihl ve chvíli, kdy státníka vítala před budovou kancléřství a vojenská kapela hrála německou hymnu. Omluvila ho dehydratací.

O Merkelové, která v červenci oslaví 65. narozeniny, není známo, že by ji trápily zdravotní problémy. DPA už během prvního červnového incidentu poznamenala, že třes Merkelovou postihl při obdobné události již dříve. Tehdy to rovněž vysvětlila velkým horkem a nedostatkem vody.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme