Anglická diskotéka dovoluje hostům přinést si vlastní pití

Všude po světě návštěvnost občerstvovacích zařízení – hospod, barů či diskoték – klesá. Lidé dávají přednost skleničce s kamarády doma. Je to levnější a často i pohodlnější. Angličtí hospodští se ale nechtějí vzdát, a tak vyrazili do protiútoku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noční život (ilustrační foto)

Noční život (ilustrační foto) | Zdroj: Stock Exchange

Anglické město Durham je díky univerzitě plné studentů. Pro místní hospůdky a diskotéky by to mělo znamenat trvalý zdroj příjmů. Jenže tomu tak není.

„Máme příliš vysoké ceny, které si řada zákazníků nemůže dovolit. Jenže levněji prodávat nemůžeme, to by bylo likvidační. A lidé tak raději alkohol nakupují v obchodech, kde je mnohem levnější,“ říká majitel jedné diskotéky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ondřeje Boudy o diskotéce v anglickém Durhamu v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Problém vyřešil nápaditým způsobem. Účtuje si 6 liber vstupné a hosté si mohou donést vlastní pití.

„Je to lepší, než kdyby se opíjeli doma a k nám chodili už podroušení. Takhle se mohou pobavit pohodlně u nás a doufáme, že si při té příležitosti koupí i pár drinků na baru,“ doufá majitel podniku.

Ve Spojeném království jde o první diskotéku, kam si můžete donést alkohol. Ale v Austrálii už je podobných zařízení více. Majitel si většinou hned vedle otevře i obchůdek a tak má příjem zajištěn.

Dokud budou na diskotéce kontrolovat, zda alkohol nepopíjí i mladiství, tak zákony neporušují. Přesto má nápad své odpůrce.

„Pravděpodobně budou pít tvrdý alkohol místo piva. Takže se budou mnohem více opíjet. No, a dá se očekávat i nárůst násilí spojeného s alkoholem, zvlášť když opilci budou mít k dispozici skleněné lahve,“ varuje členka občanského sdružení Za bezpečnější Durham.

Jak provozovatelé, tak odpůrci se ale shodují, že tento problém by šel vyřešit uzákoněním minimální ceny alkoholu.

Ondřej Bouda, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme