Angličtina by se mohla stát třetím úředním jazykem v Bruselu

Ke dvěma oficiálním jazykům užívaným v Bruselu by mohl přibýt třetí. Kromě francouzštiny a nizozemštiny by jím mohla být angličtina. S takovou myšlenkou přišla část poslanců regionálního parlamentu v Bruselu s odvoláním na kosmopolitní charakter města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel - královský palác | Foto: Pavel Novák

Uznat angličtinu za třetí úřední jazyk v Bruselu navrhli vlámští liberálové zvolení do regionálního sněmu. Brusel je jako jediná oblast v Belgii oficiálně dvojjazyčný. Angličtina by se podle představ skupiny vlámských poslanců měla oficiálně používat jen na komunální a regionální úrovni při administrativních záležitostech.

Neměla by tedy být postavená na roveň francouzštině a nizozemštině, ale sloužit spíš jako jazyk přijímaný v úředním styku a službách i místo těchto dvou řečí. Podle předsedy regionální organizace vlámských liberálů Svena Gatze je návrh na přijetí angličtiny jako třetího jazyka inspirovaný mezinárodním statusem Bruselu. Podle statistik až 33 % obyvatel belgické metropole totiž mluví jinak než francouzsky nebo nizozemsky.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme