Angličtina by se mohla stát třetím úředním jazykem v Bruselu

Ke dvěma oficiálním jazykům užívaným v Bruselu by mohl přibýt třetí. Kromě francouzštiny a nizozemštiny by jím mohla být angličtina. S takovou myšlenkou přišla část poslanců regionálního parlamentu v Bruselu s odvoláním na kosmopolitní charakter města.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel -  královský palác

Brusel - královský palác | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Uznat angličtinu za třetí úřední jazyk v Bruselu navrhli vlámští liberálové zvolení do regionálního sněmu. Brusel je jako jediná oblast v Belgii oficiálně dvojjazyčný. Angličtina by se podle představ skupiny vlámských poslanců měla oficiálně používat jen na komunální a regionální úrovni při administrativních záležitostech.

Neměla by tedy být postavená na roveň francouzštině a nizozemštině, ale sloužit spíš jako jazyk přijímaný v úředním styku a službách i místo těchto dvou řečí. Podle předsedy regionální organizace vlámských liberálů Svena Gatze je návrh na přijetí angličtiny jako třetího jazyka inspirovaný mezinárodním statusem Bruselu. Podle statistik až 33 % obyvatel belgické metropole totiž mluví jinak než francouzsky nebo nizozemsky.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme