Anglie je připravená pořádat fotbalové MS 2022, říká britský ministr kultury a sportu

Británie by ráda hostila mistrovství světa ve fotbale v roce 2022, pokud se bude o pořadateli šampionátu rozhodovat znovu. Prohlásil to britský ministr kultury a sportu John Whittingdale. Anglie patřila doposud mezi nejhlasitější kritiky údajných korupčních praktik při udělování pořadatelství světových šampionátů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Johna Whittingdala (na snímku vlevo) je Anglie připravená uspořádat fotbalové mistrovství světa v roce 2022

Podle Johna Whittingdala (na snímku vlevo) je Anglie připravená uspořádat fotbalové mistrovství světa v roce 2022 | Zdroj: Reuters

Ministr Whittingdale zopakoval na půdě Dolní sněmovny, že je Anglie připravená uspořádat prestižní mistrovství, pokud ji FIFA osloví. Má totiž infrastrukturu a stadiony potřebné pro konání akce.

Ministr prý sdílí názor předsedy anglické Fotbalové asociace Grega Dykea, že vyhlídky na konání MS 2022 v Anglii nejsou příliš růžové, pokud by šampionát v roce 2018 zůstal Rusku a o další mistrovství by se ucházela opět evropská země.

Přehrát

00:00 / 00:00

Británie se ráda ujme organizování fotbalového MS v 2022, podrobnosti přináší redaktor ČRo Jiří Hošek

Iniciativu ministra podpořil premiér David Cameron. Dodal ale, že pro Británii je prioritou zásadní reforma Mezinárodní fotbalové federace.

Stínový ministr kultury Chris Bryant mezitím vyzval BBC a ITV, aby neplatily za vysílací práva k příštím světovým šampionátům, jestliže se o pořadatelích nebude rozhodovat znovu.

Fotbalové MS se mělo v roce 2022 konat v Kataru. Švýcarské státní zastupitelství má ale podezření na praní špinavých peněz a na závažná pochybení při výběru organizátorů šampionátu.

Proti konání fotbalového šampionátu v Kataru se konaly protesty před sídlem FIFA v Curychu | Foto: Reuters

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme