Anglie se topí pod přívaly deště

Několik řek na jihu Anglie nevydrželo další příval dešťů a vylilo se ze svých břehů. Déšť od Atlantiku zasáhl nejprve západní a jižní pobřeží Británie. Agentura pro životní prostředí varuje, že v příštích 24 hodinách spadne v různých částech země dalších 35-40 milimetrů srážek. Britská vláda oznámila, že obyvatelé země musejí akceptovat fakt, že záplavy již nejsou ničím výjimečným, ale v důsledku klimatických změn se budou vyskytovat v pravidelných intervalech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozvodněná řeka Frome zaplavila část města Dorchester, stovky obyvatel dostaly pytle s pískem a letáky, aby se připravily na evakuaci. Pod vodou se už podruhé za uplynulé tři týdny ocitl Uckfield, ležící nedaleko přímořského letoviska Brighton. Obchody v centru města byly znovu zatopeny, policie v nočních hodinách klepala na dveře domů a varovala obyvatele, aby se připravili na možnou evakuaci. Někteří obyvatelé přestali dojíždět do zaměstnání a posílat děti do školy. Část z nich z města odjela.

Deště postupují od jihu na sever, kde byla koncem minulého týdne situace nejkritičtější. Po krátké pauze se na historické město York v noci znovu snesl hustý déšť. Voda v řece Ouse zatím nepřesáhla protipovodňové bariéry z pytlů písku. Situace se ale může změnit, protože pršet má až do zítřka. York nyní připomíná spíše Benátky, rozsáhlé části jsou pod vodou.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme