VIDEO: Skotští fanoušci se prohnali centrem Londýna. Fontánu se Shakespearem zaplnili odpadky

Tisíce skotských fotbalových fanoušků po sobě zanechaly v centru Londýna spoušť. Před zápasem s Anglií vyrazili několikrát na slavné náměstí Leicester Square, kde pošlapali bezmála 150 let starou sochu básníka Williama Shakespara.

Foto a video Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skotští fanoušci se před zápasem s Anglií sešli v centru Londýna na náměstí Leicester Square. Takto dopadla 147 let stará socha básníka Williama Shakespeara | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

Skotští fotbaloví fanoušci přezdívaní Tartan Army si pro oslavy před pátečním zápasem evropského šampionátu s Anglií vybrali náměstí Leicester Square.

Menší náměstí v srdci Londýna, nedaleko od Trafalgarského náměstí, zaplnily i přes opatření proti covidu ve čtvrtek a v pátek tisíce lidí ve skotských dresech, kiltech nebo s bílomodrými vlajkami.

Jejich řádění pak neunikla ani socha anglického básníka Williama Shakespeara, která stojí uprostřed Leicester Square od roku 1874, spolu s bílou fontánou.

Fotbaloví chuligáni nejprve zcela zničili záhony obklopující fontánu se slavnou sochou. Samotnou fontánu pak naplnili mýdlem, poté se vrhli v oblečení do vody, kde si dokonce rozložili lehátka. 

Skotští fanoušci se před zápasem s Anglií sešli v centru Londýna na náměstí Leicester Square. Takto dopadla 147 let stará socha básníka Williama Shakespeara | Foto: Henry Nicholls | Zdroj: Reuters

Botami od bláta pak pošlapali nejen celou bílou fontánu, ale i samotnou Shakespearovu sochu.

Fontánu a okolí pak skotští fanoušci zaplnili mimo jiné plechovkami od piva. Stejně tak v ulicích po nich zůstalo množství odpadků. Někteří fanoušci se ale v sobotu ráno vrátili, aby místo pomohli uklidnit.

Policie uvedla, že v Londýně zadržela tři desítky lidí. Očekávalo se, že do Londýna vyrazí až 20 tisíc skotských fanoušků. Na zápas ale mohlo kvůli protiepidemickým opařením přijít necelé 3000 z nich.

V pátečním zápasu, který se hrál na londýnském stadionu ve Wembley, nakonec nepadl ani jeden gól. A Skotsko uhrálo s Anglií bezbrankovou remízu 0:0.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme