Anglii čekají protijaderné protesty

Náklad radioaktivního odpadu z německých jaderných elektráren je na cestě do Sellafieldu v severní Anglii, kde má být uskladněn a popřípadě zpracován. Podobně jako v Německu, ani v Anglii se jeho převoz neobejde bez protestů ekologických aktivistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transport 21 vysoce radioaktivních palivových článků je na cestě po železnici z Německa do francouzského přístavu Dunkerqueu, kam má podle informací skupiny ochránců životního prostředí Greenpeace dorazit zítra v ranních hodinách. Pak bude pokračovat po moři do Sellafieldu v západní Anglii. Mluvčí Greenpeace v Londýně řekla, že britské protesty zřejmě nebudou tak vehementní jako v Německu a ve Francii, a to kvůli slintavce a kulhavce.

Greenpeace si je vědoma nutnosti omezit pěší protesty svých členů na minimum, nicméně protestní akce jsou připravovány. Neuvedla však přesně jaké. Transport je očekáván v Sellafieldu pravděpodobně v sobotu a vykládání začne v pondělí.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme