Anglii čekají protijaderné protesty

Náklad radioaktivního odpadu z německých jaderných elektráren je na cestě do Sellafieldu v severní Anglii, kde má být uskladněn a popřípadě zpracován. Podobně jako v Německu, ani v Anglii se jeho převoz neobejde bez protestů ekologických aktivistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transport 21 vysoce radioaktivních palivových článků je na cestě po železnici z Německa do francouzského přístavu Dunkerqueu, kam má podle informací skupiny ochránců životního prostředí Greenpeace dorazit zítra v ranních hodinách. Pak bude pokračovat po moři do Sellafieldu v západní Anglii. Mluvčí Greenpeace v Londýně řekla, že britské protesty zřejmě nebudou tak vehementní jako v Německu a ve Francii, a to kvůli slintavce a kulhavce.

Greenpeace si je vědoma nutnosti omezit pěší protesty svých členů na minimum, nicméně protestní akce jsou připravovány. Neuvedla však přesně jaké. Transport je očekáván v Sellafieldu pravděpodobně v sobotu a vykládání začne v pondělí.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme