Anglikánská církev rozhodne o vysvěcování žen na biskupy

O možnosti, aby biskupy anglikánské církve mohly být i ženy, budou jednat v Londýně špičky této církve. Mnoho farářek ve Velké Británii tvrdí, že je církev diskriminuje, protože jim tuto možnost upírá. Anglikánská církev povolila vysvěcení prvních žen na duchovní před deseti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn, Big Ben | Foto: Ladislav Kylar

K anglikánské církvi se hlásí téměř 70 milionů členů v 161 zemích světa. Letošní synod pořádaný v centrálním Londýně projednává několik kontroverzních otázek, mezi nimi zda mají být vysvěcováni na kněze homosexuálové a lesbičky. Teologické otázky kolem zamýšleného sňatku prince Charlese a jeho dlouholeté přítelkyně Camilly Parker Bowlesové se nedostaly na pořad oficiální rozpravy.

Nejrušnější debata se očekává ve středu, kdy je na pořadu zpráva pracovní skupiny o otázce vysvěcování žen na biskupy. V celé řadě zahraničních anglikánských komunit je tato praxe běžná, nikoli však v Anglii, kde ženy jsou vysvěcovány na kněze již deset let, nemohou se však stát biskupy. Hlasování se očekává ve středu odpoledne.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme