Anglikánské církvi hrozí rozkol kvůli přístupu k homosexuálům

V anglikánské církvi roste spor kvůli přístupu k otázce homosexuality. Arcibiskupové vyzvali své americké a kanadské kolegy, aby se zřekli účasti na zasedání nejvyššího orgánu církve - poradní rady, a to až do příští konference v Londýně v roce 2008.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Big Ben | Foto: europa.eu.int

Rozhodnutí anglikánské církve požádat americké a kanadské souvěrce, aby se dobrovolně zřekli účasti na zasedání poradní rady, se považuje za kompromisní řešení ve snaze odvrátit úplnou roztržku v církvi. Současnou krizi vyvolalo jmenování homosexuálního kněze Robinsona anglikánským biskupem ve Spojených státech a rozhodnutí kanadských anglikánů žehnat párům stejného pohlaví.

Konzervativní anglikáni argumentují, že bible vyžaduje od homosexuálů a lesbiček, aby se káli a zdržovali se pohlavního života. Liberálové oproti tomu namítají, že bibli je třeba interpretovat ve světle moderních znalostí a uznávat, že lidé se narodí se svou sexualitou, což by se nemělo popírat.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme