Ani nová vláda nedokázala utišit protesty v Tunisku

Protesty v Tunisku neutichly ani po jmenování nové vlády. I dnes se lidé vydali do ulic a skandovali hesla proti straně bývalého prezidenta. Vadí jim, že v nové vládě měla většinu a ovládla všechna silová a klíčová ministerstva. Opozice proto nakonec svou podporu novému kabinetu stáhla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokoje v Tunisku mají na svědomí přes padesát mrtvých | Zdroj: ČTK

Jak v Ozvěnách dne uvedl přímo z Tunisu zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Ondřej Bouda, v ulicích města stále panují nepokoje.

„Úderem 18 hodiny začal opět platit zákaz nočního vycházení. To ale neznamená, že by se ulice vylidnily. Kromě policie a armády se v nich pohybují místní lidé, kteří ve svých čtvrtích formují domobranu a každý večer staví barikády,“ přiblížil.

Lidé se podle něj bojí milicí bývalého prezidenta, které tady podnikají přepadové útoky na nic netušící občany a snaží se vyvolat chaos.

„Jen od svého příletu dnes odpoledne jsem střelbu slyšel několikrát. Domobrana spolupracuje s oficiálními bezpečnostními složkami a tak ji úřady tolerují,“ dodal.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme