Ani po noční dohodě mír na Blízkém Východě není

Izraelští vojáci při násilnostech u židovské osady Necarim v pásmu Gazy zastřelili třicetiletého Palestince. Podle svědků na sebe Izraelci a Palestinci stříleli navzdory dohodě o ukončení střetů také u židovského posvátného místa ve městě Nábulus na západním břehu Jordánu. Jde o první významné srážky poté, co obě strany v noci na dnešek dosáhly dohody o příměří, která je už třetí v pořadí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinec byl podle lékařských zdrojů zabit při přestřelce mezi izraelskými vojáky a palestinskými ozbrojenci. Jeho smrtí počet osob, které přišly o život za šest dnů potyček na západním břehu Jordánu, v pásmu Gazy a některých arabských obcích v Izraeli, stoupl na 50 podle Reuters a podle agentury AFP na 57. Na jiných obvyklých místech konfliktů panoval klid, jen ojediněle přišly zprávy o házení kamenů na izraelské vojáky a pálení pneumatik na západním břehu Jordánu a v pásmu Gazy.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme