Ani po třech týdnech se v Německu nepodařilo složit novou vládu

Právě před třemi týdny volili Němci nový parlament. Ani 21 dní však politikům nestačilo, aby na základě patových výsledků složili novou vládu. Rozhodnutí mělo původně padnout dnes večer, nebo v noci na schůzce "osmi očí", tedy kancléře a předsedů SPD, CDU a CSU. Ani dnešní noc ale zřejmě nebude rozhodující.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gerhard Schröder | Zdroj: ČTK

Už ne politický poker, ale nekonečný příběh, tak komentují někteří bitvu o posty v nové vládě. Poté, co unie nabídla sociálním demokratům rovný počet křesel ve vládě, ční do popředí stále intenzivněji otázka, kdo bude novým kancléřem, respektive zda to bude poprvé kancléřka a také, kdo bude vicekancléřem.

Ministr vnitra Otto Schily znovu zopakoval jako nejrozumnější návrh, aby se v čele vystřídali Gerhard Schröder a za dva roky Angela Merkelová. Mezitím unionisté souhlasili ale s tím, aby se vicekancléřem a ministrem zahraničních věcí stal Schröder. Podle všeho bude dnešní večerní schůzka opět jen sondážní a rozhodnutí snad padne v pondělí.

Vilém Janouš, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme