Ani protesty Rakušanů nezabránily vyhoštění kosovské rodiny

Kosovská rodina, o jejímž osudu informovaly rakouské i zahraničí sdělovací prostředky, je už zpět v Prištině. Po šestiletém pobytu a plné integraci nedostali v Rakousku azyl ani právo pobytu z humanitárních důvodů. Tamní veřejnost s napětím očekávala, zda skutečně budou odsunuti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeňská radnice | Foto: Fotobanka stock.xchng, Elisabeth Fuchs

Přes všechny protesty a demonstrace odletěla osmiletá dvojčata se svým otcem zpět do Kosova. V autobuse cestou na letiště se museli schovat, aby je neobjevily televizní kamery.

Malým školačkám řekli, že odjíždějí s otcem na dovolenou. Jejich matka o tom neví, zůstává na psychiatrickém oddělení jedné vídeňské nemocnice poté, co se pokoušela o sebevraždu.

Sdělovací prostředky a značná část veřejnosti kritizuje především způsob, jakým napochodovalo 15 ozbrojených policistů, aby odvedli otce s dětmi do takzvané rodinné cely v policejním zařízení, kde strávili noc a zbytek dne před odletem.

Marie Woodhamsová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme