Ani šest let po vraždě novinářky Politkovské nezná Rusko objednavatele

Šest let po vraždě ruské novinářky Anny Politkovské veřejnost stále nezná jméno člověka, který si objednal likvidaci nepohodlné reportérky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna Politkovska | Foto: Libor Dvořák

Šest let poté, co vražda Anny Politkovské otřásla ruskou společností, jen málokdo věří tomu, že se před spravedlností stane i objednatel vraždy.

Poté, co Nejvyšší soud v roce 2009 případ vrátil k došetření, vyšetřování pokračuje dál.

Kromě čtyřčlenné skupiny, která vraždu měla provést, úřady v červenci obvinily z podílu i bývalého vysokého policejního důstojníka Dmitrije Pavljučenkova. Ten měl kromě sledování novinářky zorganizovat i koupi vražedných zbraní.

Mnozí doufali, že právě proces s Pavljučenkovem by mohl dát odpověď na klíčové otázky. Pozorovatelé to ale považují za nepravděpodobné, vzhledem k přiznání ex-policisty se soud zřejmě odehraje ve speciálním režimu bez výpovědí svědků.

Redaktorka opozičního listu Novaja Gazeta byla zastřelena ve vchodu svého domu v centru Moskvy v roce 2006. Politkovská ve svých článcích kritizovala Kreml a jeho postup v Čečensku. Její vražda vzbudila pobouření v Rusku i zahraničí.

Lenka Kabrhelová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme