Annan vyzývá k vyšší pomoci rozvojovým státům

Generální tajemník OSN Kofi Annan na závěr Světového ekonomického fóra v New Yorku vyzval bohaté státy ke zdvojnásobení rozvojové pomoci z původních 50 miliard na sto miliard dolarů ročně. Vyzval dále ke zpřístupnění trhů pro zemědělské produkty rozvojových států. Ve svém závěrečném projevu Annan zdůraznil, že globalizace nabízí naději na překonání příčin chudoby a sociálních nedostatků. Pokud se to nepodaří, rozvojové státy mohou upadnout do válek a ohrožovat stabilitu a zdraví světové ekonomiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan | Foto: OSN

"Pokud budou ponechány své chudobě, tyto státy upadnou s největší pravděpodobností do konfliktů a anarchie, stanou se hrozbou pro sousedy a potenciálně, jak nám to brutálně připomněly události 11. září, ohrozí globální bezpečnost," uvedl Annan v narážce na teroristické útoky, při nichž islámští radikálové unesenými letouny zničili newyorské Světové obchodní středisko a poškodili budovu ministerstva obrany ve Washingtonu.

Markéta Kaclová, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme