ANO se na svém kongresu zbavila kritiků

Žilinský kongres Aliance nového občana vyslovil důvěru svému předsedovi, bývalému ministru hospodářství, Pavlu Ruskovi. Všechny jeho kritiky, takzvanou Lintnerovu skupinu, vyloučili delegáti ze strany. Se skupinou těchto nezávislých poslanců chce ale spolupracovat předseda vlády Mikuláš Dzurinda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavol Rusko

Pavol Rusko | Zdroj: ČTK

Než došlo k vyloučení členů, delegáti sjezdu odsouhlasili změnu stanov. Pavol Rusko označil nedobrovolný odchod devíti poslanců za nezbytný krok, kterému předcházela řada lží. Členská základna dala podle něho jasně najevo, že Aliance je pouze jedna a nikdo nemá nárok na její značku.

Poslanecký klub ANO bude mít podle vyloučeného Lintnera devět nezávislých poslanců. Právě s nimi ale chce spolupracovat premiér Mikuláš Dzurinda. V televizní diskusi Na tělo nevyloučil ani písemný dodatek ke koaliční dohodě. Z jejich řad bude zřejmě jmenován i nový ministr hospodářství.

Renata Havranová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme