Anonym na tři hodiny zastavil varšavské metro

Obyvatele Varšavy zaskočil bombový poplach v metru. Primátor hlavního města nařídil okamžitou evakuaci cestujících i zaměstnanců a metro na tři hodiny uzavřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřené varšavské metro | Zdroj: ČTK

500 policistů prohledalo 16 stanic varšavského metra, podchody i tunely. Ke všem stanicím vyjeli záchranáři a sanitky. V době, kdy anonym zatelefonoval, že v metru je umístěná nálož, bylo v podzemní dráze asi 20 tisíc lidí.

Po třech hodinách se ukázalo, že šlo o falešný poplach, a metro začalo opět jezdit. Policie má údajně k dispozici číslo, ze kterého pachatel volal.

"V této chvíli děláme vše pro to, abychom zjistili totožnost autora telefonátu. Hrozí mu trest až tří let vězení a uhrazení ztrát a nákladů, které si dnešní operace vyžádala," upřesnil Mariusz Sokolowski z hlavního policejního velitelství.

Uzavření jediné trasy metra způsobilo dopravní problémy v centru Varšavy. Jediná trasa varšavského metra spojuje jih a sever polské metropole. Radnice nařídila posílení pozemní dopravy o mimořádné autobusové linky, kopírující trasu metra.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme