Anonym prý hrozil bombami na přechodech

Rakouská policie dnes večer vyklidila prostor na přechodu Wullowitz - Dolní Dvořiště po anonymním telefonátu, že je tam uložena bomba. Jak řekl poslanec Otto Gumpinger z Rakousko-českého protiatomového výboru, policie na dámské toaletě našla krabici, jejíž obsah zatím není znám a má ho prověřit přivolaný specialista na výbušniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Gumpingera jsou odpůrci Temelína připraveni pokračovat v blokádách hned poté, co policie umožní demonstrantům vrátit se zpět na hranici. Cesta na přechod je nadále zablokována vozy. Česká pohraniční policie v Dolním Dvořišti nemohla informaci o údajné bombě v protilehlém Wullowitzu ani potvrdit, ani vyvrátit.

Obdobný poplach byl podle Gumpingera zaznamenán také na přechodu Drasenhofen-Mikulov. Představitelé české celní služby na přechodu Mikulov dnes večer ale uvedli, že nemají žádné informace o údajné telefonické hrozbě. Jsou přitom přesvědčeni, že pokud by anonym volal na rakouskou stranu, byla by česká část přechodu ihned informována.

Rovněž rakouští organizátoři blokády informovali, že dnešní protesty se obešly bez jakýchkoli výraznějších problémů či incidentů. Přechod Drasenhofen-Mikulov byl dnes po 20. hodině uvolněn, aniž byly oznámeny jakékoli zvláštnosti.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme