Anonymní telefonát zdržel odlet slovenského prezidenta do Prahy

Odlet vládního speciálu slovenského prezidenta Ivana Gašparoviče na návštěvu Česka se dnes před polednem o půldruhé hodiny zdržel kvůli anonymnímu telefonátu. Stroj zastavili na bratislavském letišti těsně před vzlétnutím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Gašparovič | Foto: OSN

Při rolování vládního speciálu na bratislavském letišti Milana Rastislava Štefánika zavolal do prezidentského paláce muž, který oznámil, aby prezident nenastoupil do letadla a neletěl do České republiky, protože mu hrozí vážné nebezpečí. Ředitel Úřadu na ochranu ústavních činitelů okamžitě rozhodl o zastavení letu.

Celá delegace prezidenta musela vystoupit z letadla, kde pak proběhla pyrotechnická kontrola. Jeden kufr policisté odnesli 500 metrů od letadla, kde ho zkontroloval policejní pes. Pak byl kufr navrácen zpět k ostatním zavazadlům. Žádné další bezpečnostní riziko zjištěno nebylo.

Slovenským policistům se podařilo vypátrat a zatknout muže, kterého podezírají ze zavolání.

Kvůli zpožděnému letu musel být pražský program Ivana Gašparoviče omezen. Slovenský prezident se i tak sešel s českým kolegou Václavem Klausem. Vzájemně se ubezpečili o mimořádně dobrých vztazích obou zemí. Slovenský prezident také pochválil Česko za to, jak zvládlo půlroční předsednictví Evropské unie. Vyjádřil i soustrast českým obětem povodní.

Ľuboš Kasala, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme