Anonymní volající hrozil výbušninou v obchodním centru v Moskvě, návštěvníci byli evakuováni

Více než 6000 lidí muselo v sobotu rychle opustit obchodní a zábavné středisko Aviapark na severu Moskvy, které bývá označováno za největší v Evropě. Důvodem evakuace byl anonymní telefonát hrozící výbuchem bomby, uvedla agentura Interfax.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský policista v Moskvě. (Ilustrační snímek) | Foto: Tatyana Makeyeva | Zdroj: Reuters

„V nákupním středisku vznikly určité technické problémy, a proto vás prosíme k bezodkladnému odchodu,“ hlásily podle zpravodaje agentury reproduktory v Aviaparku. Budovu nyní prohledávají policisté se psy, vycvičenými k vyhledávání výbušnin.

Aviapark zaujímá plochu celkem 390 tisíc metrů čtverečních, z toho 230 tisíc připadá na obchody.

Jiné moskevské nákupní středisko Rio muselo být v pondělí vyklizeno kvůli požáru. Personál ale při evakuaci zapomněl na návštěvníky kina. Ti dál sledovali napínavý film, přestože se v sále rozsvítila světla. Až když jedna z divaček vyšla ze sálu, aby zhasla, zjistila, že středisko je liduprázdné a plné dýmu.

„Vystrašený hlídač nevěděl, kudy máme utíkat a kde je nejbližší východ. Přesněji, vůbec nevěděl, kde je nějaký východ. Vypukla panika, děti plakaly čím dál hlasitěji. Nebyla tu jediná orientační šipka ani plán evakuace. Nefungovala požární signalizace ani reproduktory. Panika stoupala každou sekundu, jak se k nám blížil strašný černý mrak jedovatého dýmu,“ vylíčila podle serveru Newsru.com jedna z Moskvanek.

Až po několika minutách se podařilo najít dveře, které se povedlo vysadit z rámu, a tak lidé z pasti unikli. Při požáru, který nejspíš zavinil zkrat, utrpělo zranění 14 lidí. O vypuknutí požáru se hasiči podle agentury Interfax dozvěděli až po 40 minutách.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme