Antiglobalisté protestovali v Basileji proti summitu světových elit

Světové ekonomické fórum v Davosu ukončilo dnes večer hlavní část svého programu panelovou diskusí o roli Ruska ve světě. Znovu se projevili i odpůrci tohoto tradičního setkání světových elit. Největší protestní akce byla v Basileji.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

protest antiglobalistů

protest antiglobalistů | Zdroj: ČTK

Několikatisícová akce pořádaná sdružením levičáckých a antiglobalistických organizací děsila dopředu Basilej. Obavy se částečně naplnily po dopoledním útoku na jednu místní banku. Podobní maskovaní mladíci tvořili i jádro průvodu radikálů. Obchodníci v centru města před nimi urychleně zavírali, ale sprejerským aplikacím bolševické symboliky jejich vitríny neunikly. Dalším problémem bylo i to, že trasa radikálů se protínala s tradiční lidovou slavností švýcarské jednoty.

Obávaná levičácká demonstrace v Basileji se nakonec změnila v pouliční happening, kterého se zúčastnili i zástupci Strany zelených. "Jsme tu proto, že také zelení jsou proti Davosu," řekla jedna z účastnic. Asi nejsympatičtější na celé obávané akci bylo to, že demonstranti demonstrativně sbírali po trase všechen odpad.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme