Místo jarmulky noste kšiltovku, radí německá židovská obec. Reaguje tak na antisemitské útoky

Německá velkoměsta prý nejsou pro Židy bezpečná. Místo jarmulky, tradiční židovské pokrývky hlavy, by měli raději nosit kšiltovku. Takovou radu pro židovské turisty z Izraele má předseda Ústřední židovské rady v Německu Josef Schuster. Antisemitských útoků podle něj přibývá, a to nejen ve čtvrtích, kde žijí přistěhovalci z arabských zemí.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Židé s jarmulkami v Berlíně (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Podle Josefa Schustera by bylo sice lepší vzdorovitě jarmulku nosit, přesto ale v rozhovoru pro berlínské rádio RBB doporučuje jinou pokrývku hlavy.

Křičeli na ně 'žid' a mlátili je opasky. Dvojici mladíků s jarmulkami napadli v Berlíně neznámí útočníci

Číst článek

Na antisemitské útoky upozorňuje už delší dobu. Uprchlíci z arabských zemí si přinášejí do Německa averzi proti Izraeli a Izraelcům.

Před týdnem napadl v Berlíně ve čtvrti Prenzlauer Berg devatenáctiletý syrský uprchlík mladého Izraelce, který nosil jarmulku. Začal ho mlátit opaskem a častovat antisemitskými nadávkami. Poté, co po něm bylo vyhlášeno pátrání, se útočník dostavil sám na policii.

Útok, který natočil přítel napadeného Izraelce a zveřejnil ho na sociálních sítích, vzbudil v Německu velkou diskusi.

Přičítat antisemitismus v Německu pouze migrantům není podle Josefa Schustera správné. I v německé společnosti se prý objevují protižidovské projevy. S ohledem na svou minulost prý nesmí Německo takovéto projevy tolerovat.

V Berlíně a dalších čtyřech německých městech ve středu lidé demonstrují proti antisemitismu a intoleranci. S jarmulkou na hlavě.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme