Anton Malloth dostal doživotní trest

Soud v Mnichově odsoudil bývalého terezínského dozorce Antona Mallotha k doživotí. Obžaloba ho vinila z nejméně jedné vraždy a jednoho pokusu o vraždu z rasových pohnutek. Obhajoba naopak žádala zproštění viny kvůli údajnému nedostatku důkazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obžaloba navrhovala pro Antona Mallotha doživotní trest. Jak z Mnichova informuje zpravodajka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Zita Senková, německá justice vedla v minulosti už několikrát vyšetřování proti tomuto příslušníkovi nacistických oddílů SS. Vždy ho však ukončila kvůli rozporuplnosti důkazů.

Anton Malloth byl přivezen do soudní síně na invalidním vozíku. Rozsudek přijal se strnulým obličejem. Zločiny bývalého dozorce byly natolik závažné, že byl i přes pokročilý věk a špatný zdravotní stav odsouzen.

Mnoho svědků Mallothových zločinů už dnes nežije. Ti, kteří zůstali, jako pan Miloslav Moulis, vzpomínají, že v Terezíně byl jedním z nejobávanějších a nejkrutějších dozorců. Dokonce podle jeho slov patřil k takzvanému mordkomandu, které popravovalo odsouzené vězně.

Milan Kopp, Marika Táborská, Radek Fischer, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme