Slováci zadrželi Itala, o němž psal zavražděný Kuciak. Kvůli drogám na něj vydali evropský zatykač

Slovenská policie v úterý na východě země zadržela podnikatele italské původu Antonina Vadalu. Podle deníku SME tak učinila na základě evropského zatykače, který na Vadalu vydal soud v Benátkách.

Bratislava (Aktualizováno: 13:25 13. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonino Vadala na profilovém snímku na Facebooku. | Zdroj: Facebook Antonina Vadaly

„Evropským zatýkacím rozkazem žádá italský soud o vydání Antonina V. k trestnímu stíhání do Itálie,“ citoval deník mluvčí slovenské generální prokuratury Andreu Predajňovou.

Aktuality.sk: Ministr Kaliňák neříkal o mafii pravdu, Italové před Vadalou varovali už před pěti lety

Číst článek

Podle ní je Vadala hledaný kvůli drogovému trestnému činu „spáchanému organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodní působností“.

Vadalovo zadržení je součástí mezinárodní operace, na níž se kromě italské a slovenské policie podílel například i italský protimafiánský útvar DIA.

Celkem v policejní síti uvízlo 17 lidí, není ale známo, zda byl kromě Vadaly na Slovensku zadržen i někdo další. Podle mluvčí prokuratury celá akce proběhla „v maximálním utajení“, aby nedošlo k úniku informací. Slovenská prokuratura nyní podá návrh na vzatí Vadaly do vazby, aby nemohl opustit zemi a vyhnout se tak vydání do rodné Itálie.

Podnikatele Vadalu a šest jeho příbuzných slovenská policie krátce zadržela už 1. března, a to v souvislosti s vyšetřováním vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky.

Poslední text zavražděného novináře Kuciaka: Italská mafie na Slovensku. Její chapadla sahají i do politiky

Číst článek

Reportér serveru Aktuality.sk ve svém posledním textu popisoval Vadalovy podnikatelské aktivity a jeho propojení na italský organizovaný zločin i slovenskou vládní stranu Smer.

Vražda Kuciaka a jeho zjištění vyvolaly na Slovensku rozsáhlou politickou krizi a největší demonstrace od roku 1989. Demonstranti i opozice žádají předčasné volby a jednat o nich chce i koaliční strana Most-Híd. Ve vládě zatím skončil ministr kultury Marek Maďarič a ministr vnitra Robert Kaliňák (oba Smer). Ten čelil kritice kromě jiného za dopuštění vazeb organizovaného zločinu na blízké okolí premiéra Roberta Fica.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme