Aktuality.sk: Vadala může mít k italské mafii blíže, než se doposud předpokládalo

Podnikatel italského původu Antonino Vadala může stát spolu s dalšími dvěma muži v čele „batteria milanese“, podskupiny italské zločinecké orgaizace 'Ndrangheta. Napsal to ve čtvrtek slovenský portál Aktuality.sk s odkazem na dokumenty benátského soudu a prokuratury.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antonino Vadala na profilovém snímku na Facebooku. | Zdroj: Facebook Antonina Vadaly

Italská justice v dokumentech u Vadalova jména uvádí přezdívky Denny a Vitello. Benátská podskupina se údajně zabývala pašováním kokainu z jižní Ameriky do Evropy.

Vadala se podle dokumentů měl v roce 2014 s dvěma dalšími muži dohodnout, že vytvoří nový stabilní dovozní kanál pro kokain z Jižní Ameriky. Droga se měla z Kolumbie pašovat v ovoci, píše portál. Vadala spolu s dalšími, jak vyplývá z dokumentů, zabezpečoval pro transakci potřebné finance, nakupoval ovoce a na konec spustil jeho dovoz.

Slováci zadrželi Itala, o němž psal zavražděný Kuciak. Kvůli drogám na něj vydali evropský zatykač

Číst článek

Podle italských úřadů měl podnikatel pro obchody s Jižní Amerikou využít i svou slovenskou firmu Terra Real, ze které putovalo v jednom případě 125 000 eur na účet ekvádorské a ve druhém 37 000 eur na účet kolumbijské společnosti.

V souvislosti s těmito podezřeními Vadalu v úterý na východě Slovenska zadržela policie. V rámci mezinárodní akce zatkli i dalších 17 lidí. Košický soud se nyní zabývá Vadalovým vydáním do Itálie a podle informací slovenských médií ve čtvrtek rozhodl o předběžné vazbě.

Vadala v rozhovoru pro regionální deník Korzár ještě počátkem března jakékoliv své spojení s mafií popřel. „Nikdy v životě jsme nebyli nikde zmiňováni, ani v Itálii, ani na Slovensku jako nějací mafiáni. Vidím za tím čisté politické intriky od opozice, která chce použít vraždu dvou ubohých lidí, u které nikdo nezná pachatele, aby odstranila současnou vládu,“ řekl tehdy.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme