Apple se pře s FBI o přístup k datům z telefonu kalifornského útočníka

Společnost Apple odmítá poskytnout americké vládě přístup k telefonu útočníka z kalifornského San Bernardina. Manželský pár, který se hlásil k myšlenkám hnutí Islámský stát, postřílel koncem loňského roku 14 lidí. Americké úřady teď žádají Apple, aby odemknul nepřístupná data z jejich zakódovaného iPhonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé FBI u auta pachatelů masakru v San Bernardinu | Zdroj: Reuters

Nárok na soukromí versus bezpečnost jsou v centru sporu společnosti Apple s americkou vládou. Soud nařídil firmě, aby poskytla adekvátní technickou podporu vyšetřovatelům z FBI, kteří se snaží přečíst data ze zamčeného telefonu iPhone 5C.

Přístroj patřil sympatizantům Islámského státu Rizwanu Farookovi a jeho manželce Tashfeen Malikové a policie ho považuje za klíčový důkazní materiál.

Organizace hájící občanská práva ale varují, že jde o nebezpečný precedens. Nucení firem k porušování jejich vlastních pravidel šifrování ohrožuje soukromí zákazníků nejen ve Spojených státech ale i v zahraničí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme