Arab zaútočil v Jeruzalémě bagrem na autobus plný izraelských civilistů

Tři lidi zabil arabský řidič bagru, který v centru Jeruzaléma naboural do plného autobusu městské dopravy. Policie útočníka zastřelila, předtím ale stačil zranit dalších 45 lidí. Předpokládaný teroristický útok se odehrál v západní, židovské části města. Izraelská vláda v Jeruzalémě vyhlásila výjimečný stav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští záchranáři odnášejí jednu z obětí útoku v Jeruzalémě | Zdroj: ČTK

Podle očitých svědků Arab do autobusu i dalších vozidel záměrně najel se zvednutou lžící bagru. Zdemoloval ale i další auta - jednou z obětí je žena, která zahynula ve své toyotě. Na místě byly desítky lidí s krvavými zraněními včetně malých dětí.

Útok vyvolal značnou paniku, lidé z místa prchali do postranních ulic v očekávání dalšího masakru. Terorista zaútočil nedaleko autobusového nádraží v místech, kde městská doprava projíždí kolem staveniště rychlodráhy.

Pachatelem byl arabský obyvatel východního Jeruzaléma. Údajně byl i ozbrojený. Policie ale zatím nepotvrdila politický motiv jeho činu. K masakru se také dosud nikdo nepřihlásil. Palestinské radikální hnutí Hamas útok označilo za logický důsledek izraelského násilí vůči Palestincům.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme