Arabské státy žádají po OSN opatření proti Izraeli

Liga arabských států dnes vyzvala v egyptské Káhiře Radu bezpečnosti OSN k přijetí konkrétních sankcí proti Izraeli. Zástupci dvaadvaceti zemí ostře odsoudili nedávný izraelský zásah v Gaze. Zahynuli při něm dva radikálové včetně vůdce Hamasu Sáliha Šihady a třináct dalších Palestinců bylo zraněno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zničený dům v Gaze | Foto: ČTK/AP

Liga arabských států také vyzvala k tomu, aby mezinárodní společenství přijalo taková opatření, která odstraší Izrael od dalších podobných zásahů. Jak uvedla katarská televize Al-Džazíra, arabské státy ale nevyzvali k blokádě kontaktů mezi Izraelem a Palestinci, anebo k jejich přerušení.

Arabští analytici považují dnešní prohlášení za důležité, přestože je víceméně pouze symbolické. Usuzují, že nebude mít konkrétní dopad. Pozorovatelé zároveň usuzují, že dnešní útok brigád mučedníků od Al-Aksá z hnutí Fatah na automobil židovských osadníků u jedné z osad v severní části západního břehu Jordánu může být předzvěstí nové vlny útoků palestinských radikálů.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme