Arabské země podpořily Arafata

Ministři zahraničí arabských států podpořili na konferenci v Káhiře politiku palestinského prezidenta Jásira Arafata, který se snaží zastavit ozbrojené operace radikálních hnutí proti Izraeli. Podporu Jásiru Arafatovi vyjádřily zejména umírněné arabské země jako Egypt a Jordánsko. Sýrie naopak vyzvala k pokračování intifády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jásir Arafat | Foto: ČTK/AP

Ministři 22 členských zemí Ligy arabských států odmítli americké seznamy organizací obviněných z terorismu, na nichž jsou i hnutí palestinského a libanonského odporu. Palestinská delegace chce u Valného shromáždění OSN žádat mezinárodní ochranu palestinského lidu.

Jásiru Arafatovi letos Izrael zakáže tradiční cestu do Betléma, kde se každoročně zúčastňoval oslav vánočních svátků. Podle izraelského rozhlasu, který tuto informaci přinesl, je důvodem skutečnost, že palestinský vůdce nenechal zatknout pachatele říjnového atentátu na izraelského ministra cestovního ruchu Rechavama Zeeviho. Jásir Arafat zatím o cestu do Betléma oficiálně nepožádal. Pokud žádost podá, bude mu podle izraelského rozhlasu odmítnuta.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme