Arafat bude možná o půlnoci volný

Blokáda palestinského předáka Jásira Arafata skončí možná už o půlnoci. Arafat dnes projednal s americkým a britským konzulem podrobnosti převzetí šesti Palestinců odpovědných za vraždu izraelského ministra Zeeviho pod kontrolu amerických a britských stráží. Právě tím Izrael podmiňuje stažení svých vojáků z Ramalláhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelský tank | Zdroj: ČTK
Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Janev o podmínkách propuštění Arafata

Tento strážní tým by pak měl dopravit 6 Palestinců odsouzených palestinským vojenským soudem do autonomního města Jericho. Po potvrzení jejich předání do palestinského vězení a americko-britského dozoru v tomto vězení by mělo dojít k uvolnění blokády Jásira Arafata. Podle izraelského rozhlasu by se tak zřejmě mělo stát do dnešní půlnoci. O podmínkách celé složité operace jednali dnes odpoledne američtí a britští experti v Arafatově obklíčeném sídle. Jásir Arafat by se pak směl bez omezení pohybovat po celém autoomním území i v zahraničí.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme