Arafat bude ve Washingtonu jednat o míru

Palestinský vůdce Jásir Arafat v noci odletěl z Gazy do Washingtonu, kde se má setkat s americkým prezidentem Billem Clintonem. Setkání, které si Palestinci přáli s cílem objasnit některé body Clintonova mírového plánu, se má uskutečnit dnes odpoledne v Bílém domě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvedl palestinský oficiální činitel, který si nepřál být jmenován, o cestě Jásira Arafata do Washingtonu se rozhodlo během pondělního telefonického rozhovoru Arafata s Clintonem, který trval téměř hodinu.

Bílý dům setkání obou představitelů potvrdil s tím, že by se „mohlo konat v úterý odpoledne v Bílém domě“, prohlásil mluvčí úřadu amerického prezidenta P.J. Crowley.

Arafata do Washingtonu doprovázejí vyjednavači Saíb Irikát a Jásir Abid Rabbú a Arafatův politický poradce Nabíl Abú Rudajná. Podle mluvčího Bílého domu Elliota Diringera by setkání Clintona s Arafatem „mohlo přispět všeobecnému pochopení parametrů, které prezident Clinton stanovil jako základ pro další izraelsko-palestinské rozhovory“. Diringer zároveň tlumočil znepokojení Billa Clintona nad pumovým útokem, který včera otřásl centrem izraelského města Netanja, a při němž bylo zraněno podle poslední bilance vícenež 40 lidí.

Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme