Arafat bude ve Washingtonu jednat o míru

Palestinský vůdce Jásir Arafat v noci odletěl z Gazy do Washingtonu, kde se má setkat s americkým prezidentem Billem Clintonem. Setkání, které si Palestinci přáli s cílem objasnit některé body Clintonova mírového plánu, se má uskutečnit dnes odpoledne v Bílém domě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvedl palestinský oficiální činitel, který si nepřál být jmenován, o cestě Jásira Arafata do Washingtonu se rozhodlo během pondělního telefonického rozhovoru Arafata s Clintonem, který trval téměř hodinu.

Bílý dům setkání obou představitelů potvrdil s tím, že by se „mohlo konat v úterý odpoledne v Bílém domě“, prohlásil mluvčí úřadu amerického prezidenta P.J. Crowley.

Arafata do Washingtonu doprovázejí vyjednavači Saíb Irikát a Jásir Abid Rabbú a Arafatův politický poradce Nabíl Abú Rudajná. Podle mluvčího Bílého domu Elliota Diringera by setkání Clintona s Arafatem „mohlo přispět všeobecnému pochopení parametrů, které prezident Clinton stanovil jako základ pro další izraelsko-palestinské rozhovory“. Diringer zároveň tlumočil znepokojení Billa Clintona nad pumovým útokem, který včera otřásl centrem izraelského města Netanja, a při němž bylo zraněno podle poslední bilance vícenež 40 lidí.

Marek Hejduk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme