Arafat by souhlasil s mírovými rozhovory

Palestinský předák Jásir Arafat se vyslovil pro obnovení bezpečnostních rozhovorů s Izraelem. O tento krok ho požádal představitel Evropské unie pro zahraniční politiku Javier Solana. Ten přicestoval do oblasti dnes v noci a za pětidenní cesty navštíví také Egypt a Jordánsko. Palestinská strana odvolala rozhovory s Izreaelem v neděli na protest proti tomu, že izraelský kabinet pořád omezuje Arafatův volný pohyb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Palestině | Foto: ČTK/EPA

Násilné izraelsko-palestinské střety pokračovaly i včera. Při dvou palestinských útocích na Západním břehu a v Jeruzalému zahynuli dva izraelští civilisté a na deset jich bylo zraněno. Izraelští vojáci zranili šest Palestinců v Pásmu Gazy. Předtím zastřelili na kontrolním stanovišti na Západním břehu Palestince, který doprovázel svou ženu do porodnice. Už dříve se ale objevila další známka snahy o dosažení míru na Blízkém východě: izraelský prezident Moše Kacav pozval saúdského korunního prince Abdulláha, aby přijel prodiskutovat nejnovější mírovou iniciativu navrženou Saúdskou Arábií. Až dosud nevstoupil nikdo z představitelů této země na půdu státu Izrael.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme