Arafat obvinil Izrael z opuštění jednání

Izrael jednostranně opustil mírové jednání s Palestinci a zahájil válku za novou okupaci palestinských území. Tvrdil to při návštěvě v egyptské metropoli šéf Palestinců Jásir Arafat. Kritizoval také Spojené státy, že umožňují při téměř už dva měsíce trvajících palestinsko-izraelských ozbrojených střetnutích používat proti Palestincům zbraně vyrobené v USA.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Izraelci od začátku jejich agresívních akcí mají v úmyslu znovu okupovat všechna palestinská území, což znamená, že mají v úmyslu zmařit mírový proces na Blízkém východě,“ uvedl Arafat při zasedání ministrů financí Ligy arabských států v Káhiře.

Od 28. září, kdy propuklo nové kolo palestinsko-izraelských násilností, zahynulo přes 260 lidí, většinou Palestinců. Další tisíce byly zraněny.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme