Arafat odsoudil pumový útok v Jeruzalémě

Palestinská samospráva je zcela proti útokům, jako byl dnešní pumový atentát v Jeruzalémě, při němž zemřeli dva Izraelci. Novinářům to dnes řekl palestinský vůdce Jásir Arafat. Prohlásil také, že Palestinci stále čekají na prohlášení o zastavení násilí, které měl podle noční dohody učinit izraelský premiér Ehud Barak.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lítost nad atentátem vyjádřil v telefonickém rozhovoru se šéfem Barakova úřadu Giladem Šerem palestinský vyjednávač Nabíl Šás. Arafatův úřad odpoledne vyzval Palestince, aby v dalších jednotných manifestacích využívali výhradně mírových prostředků. To je podle palestinské strany dostatečné splnění dohody o výzvě k ukončení násilností, k níž v noci dospěl Arafat s bývalým izraelským premiérem Šimonem Peresem.

Šer řekl, že dohoda předpokládá, že nejvyšší představitelé obou stran přednesou společný text výzvy v tutéž dobu ve sdělovacích prostředích obou stran. Barakovo vystoupení bylo několikrát odpoledne odloženo a zatím nebylo oficiálně odvoláno. Podle izraelských zdrojů není problémem obsah sdělení, ale ochota Palestinců splnit dohodnutou formu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme