Arafat odsoudil pumový útok v Jeruzalémě

Palestinská samospráva je zcela proti útokům, jako byl dnešní pumový atentát v Jeruzalémě, při němž zemřeli dva Izraelci. Novinářům to dnes řekl palestinský vůdce Jásir Arafat. Prohlásil také, že Palestinci stále čekají na prohlášení o zastavení násilí, které měl podle noční dohody učinit izraelský premiér Ehud Barak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lítost nad atentátem vyjádřil v telefonickém rozhovoru se šéfem Barakova úřadu Giladem Šerem palestinský vyjednávač Nabíl Šás. Arafatův úřad odpoledne vyzval Palestince, aby v dalších jednotných manifestacích využívali výhradně mírových prostředků. To je podle palestinské strany dostatečné splnění dohody o výzvě k ukončení násilností, k níž v noci dospěl Arafat s bývalým izraelským premiérem Šimonem Peresem.

Šer řekl, že dohoda předpokládá, že nejvyšší představitelé obou stran přednesou společný text výzvy v tutéž dobu ve sdělovacích prostředích obou stran. Barakovo vystoupení bylo několikrát odpoledne odloženo a zatím nebylo oficiálně odvoláno. Podle izraelských zdrojů není problémem obsah sdělení, ale ochota Palestinců splnit dohodnutou formu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme