Arafat popírá mírový návrh Ruska

Prezident palestinské autonomie Jásir Arafat popřel v Ammánu zprávy o velké mírové iniciativě Ruska na Blízkém východě. Zároveň kritizoval Izrael, že nesplnil dohody ohledně zastavení násilí, které trvá už dva měsíce.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při návštěvě nemocnice v jordánském hlavním městě, kde jsou ošetřováni Palestinci zranění při střetech v Izraeli, Arafat novinářům sdělil, že jeho včerejší rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Moskvě se soustředil na úsilí zastavit násilí mezi Palestinci a Izraelci. „Žádná iniciativa Ruska není. Je to jen snaha uklidnit situaci,“ konstatoval palestinský předák.

Současně kritizoval izraelskou stranu za to, že „doposud odmítá realizovat to, co bylo dojednáno Šarm aš-Šajchu“. Arafat se tam v říjnu dohodl s izraelským premiérem Ehudem Barakem na ukončení násilí, ale ujednání se během několika dnů zhroutilo.

Arafat se v říjnu v tomto egyptském letovisku dohodl s izraelským premiérem Ehudem Barakem na ukončení násilí, ale ujednání se během několika dnů zhroutilo.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme