Arafat popírá mírový návrh Ruska

Prezident palestinské autonomie Jásir Arafat popřel v Ammánu zprávy o velké mírové iniciativě Ruska na Blízkém východě. Zároveň kritizoval Izrael, že nesplnil dohody ohledně zastavení násilí, které trvá už dva měsíce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při návštěvě nemocnice v jordánském hlavním městě, kde jsou ošetřováni Palestinci zranění při střetech v Izraeli, Arafat novinářům sdělil, že jeho včerejší rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Moskvě se soustředil na úsilí zastavit násilí mezi Palestinci a Izraelci. „Žádná iniciativa Ruska není. Je to jen snaha uklidnit situaci,“ konstatoval palestinský předák.

Současně kritizoval izraelskou stranu za to, že „doposud odmítá realizovat to, co bylo dojednáno Šarm aš-Šajchu“. Arafat se tam v říjnu dohodl s izraelským premiérem Ehudem Barakem na ukončení násilí, ale ujednání se během několika dnů zhroutilo.

Arafat se v říjnu v tomto egyptském letovisku dohodl s izraelským premiérem Ehudem Barakem na ukončení násilí, ale ujednání se během několika dnů zhroutilo.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme