Arafat: Povstání Palestinců do konce izraelské okupace

Palestinský vůdce Jásir Arafat na úvod summitu Organizace islámské konference v katarském hlavním městě Dauhána prohlásil, že „povstání“ Palestinců potrvá, dokud neskončí izraelská okupace na palestinských územích. „Náš lid je více než kdy jindy odhodlán pokračovat v boji. Je to povstání za svobodu, nezávislost a zbavení se okupace. Palestinský lid si je vědom důležitosti obětí, které musí podstoupit, aby dosáhl tohoto cíle,“ citovala agentura AFP Arafata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Generální tajemník OSN Kofi Annan, který se také účastní konference, naproti tomu vyslovil názor, že vznik palestinského státu by měl být výsledkem pokračujícího mírového procesu a ne násilí. Účastníkům summit sdělil, že jejich shromáždění má důležitou roli v tom, aby si palestinský národ splnil dlouholetý sen v podobě nezávislého státu. Ten je ale podle něho možný, pokud dospěje ke zdárnému konci mírový proces na celém Blízkém východě. Tedy k tomu, aby spravedlivého míru užívali beze zbytku i Izraelci, Syřané a Libanonci.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme