Arafat: Povstání Palestinců do konce izraelské okupace

Palestinský vůdce Jásir Arafat na úvod summitu Organizace islámské konference v katarském hlavním městě Dauhána prohlásil, že „povstání“ Palestinců potrvá, dokud neskončí izraelská okupace na palestinských územích. „Náš lid je více než kdy jindy odhodlán pokračovat v boji. Je to povstání za svobodu, nezávislost a zbavení se okupace. Palestinský lid si je vědom důležitosti obětí, které musí podstoupit, aby dosáhl tohoto cíle,“ citovala agentura AFP Arafata.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Generální tajemník OSN Kofi Annan, který se také účastní konference, naproti tomu vyslovil názor, že vznik palestinského státu by měl být výsledkem pokračujícího mírového procesu a ne násilí. Účastníkům summit sdělil, že jejich shromáždění má důležitou roli v tom, aby si palestinský národ splnil dlouholetý sen v podobě nezávislého státu. Ten je ale podle něho možný, pokud dospěje ke zdárnému konci mírový proces na celém Blízkém východě. Tedy k tomu, aby spravedlivého míru užívali beze zbytku i Izraelci, Syřané a Libanonci.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme